BOĻESLAVS SLOSKĀNS

1893. g. 31.augustā Stirnienes pagasta Tiltagalā dzimis Boļeslavs Sloskāns – godināmais bīskaps, 20.gs. padomju terora moceklis un uzticamais Dieva kalps. Ordinēts par priesteri 1917.g. Pēterpilī, 1926.g. Maskavā slepeni iesvētīts par bīskapu un iecelts par Moģiļevas un Minskas apustulisko virsadministratoru. 1927.g. nepatiesi apsūdzēts spiegošanā, turēts apcietinājumā 17 padomju cietumos, nežēlīgi mocīts un spīdzināts līdz 1933. gadam, kad apmainīts pret diviem padomju spiegiem un atgriezies Latvijā. Te darbojies Rīgas Garīgajā seminārā kā profesors un garīgais audzinātājs. II Pasaules kara laikā aizvests uz Vāciju, pēc kara atbrīvots un pārcēlies uz Beļģiju, kur uzņēmies jaundibinātā latviešu Garīgā semināra vadību. Palīdzējis iegūt izglītību arī daudziem trimdas laju studentiem. Viņa bīskapa devīze – Hostia pro fratribus – upuris par brāļiem. Visus, kas saskārās ar bīskapu B.Sloskānu, apgaroja viņa dziļā dievbijība, sirsnība un pazemība, personības pārdabiskais starojums katru tikšanos darīja par lielu pārdzīvojumu. Pacietība un upurgars izsaka viņa būtību. Godināmais bīskap Boļeslav Sloskān, lūdz Dievu par mums!


LŪGŠANA PAR DRĪZU GODINĀMĀ BĪSKAPA

BOĻESLAVA SLOSKĀNA BEATIFIKĀCIJU


Dievs, mūsu žēlsirdīgais Tēvs, Tu aicināji savu kalpu bīskapu Boļeslavu Sloskānu vadīt savu tautu. Mēs Tevi lūdzam: dari, lai mūsu Kunga Jēzus Kristus žēlastībā arī mēs ilgotos mīlēt Tevi un līdzcilvēkus pēc Tava kalpa bīskapa Boļeslava Sloskāna piemēra.Mēs lūdzam par drīzu bīskapa Sloskāna, Tava kalpa, beatifikāciju, lai Tavs vārds aizvien vairāk tiktu godināts un slavēts visās tautās, un ar bīskapa garīgo aizbildniecību mēs Tevi lūdzam arī mūsu īpašajos nodomos.

Tēvs mūsu… Esi sveicināta… Gods lai ir…

Godināmais bīskap Boļeslav Sloskān, lūdz Dievu par mums!

/no grāmatas „Krustaceļš ar Boļeslavu Sloskānu”/

Lūgsim godināmā bīskapa aizbildniecību mūsu vajadzībās – jo ne jau mēs tik daudz dāvanu viņam sagatavosim – vislielākās, skaistākās un mums vajadzīgās caur Boļeslava Sloskāna aizlūgumu Visaugstais dāvās no debesīm. Atliek tikai lūgt…

Berta.me